Images pro newsletter

Richard Crha: Sedmero kalhotek v barvách duhy

Novinka na portálu www.eKnihulka.cz

O životě, což je někdy otravné, ale pokud ještě žijeme, tak je to vcelku milá záležitost. Příběh trpké všednosti života okořeněné náhodným setkáním muže a ženy. A slova autora knihy: Dámský kalhotky a duha mají tolik styčných bodů, že mě vždycky napadlo plno hezkých věcí, když jsem je stahoval. A přesně v ten stahovací okamžik se nade mnou vždycky klenula duha, zaoblená do půlkruhu, o níž by její bohyně, jistá Iris, s trvalým bydlištěm na Olympu, řekla poeticky: „Stáhnu si ty kalhotky. Ale co bude potom?“


Představujeme autora:

Richard Crha se narodil 19. 10.1953 v Litoměřicích. Dramaturg kulturního střediska, novinář a redaktor, spisovatel, jeho básně vycházejí v několika časopisech.
Kromě toho, že se narodil a ještě se mu nepodařilo umřít, pracoval s některými mnohem zodpovědnějšími spoluobčany v Televizním klubu mladých (ČT), když byl mladý, rovněž v Ahoji na sobotu, když ho bavilo volat Ahoj, načež, když měli lidi plné ruce klíčů, kterými si chtěli aspoň jednou zazvonit, přestoupil do Mladého světa, kde obdivuhodně omládnul a psal texty ne-li do mramoru, tak pískovce určitě. Celý dvacet let opatroval svůj celoživotní projekt, totiž časopis Pivní kurýr, kde šířil osvětu mezi lidma, kteří si zamilovali pivo jako takové a jeho vlastní hlavou vymyšlený slogan: "Kdo nečte Pivního kurýra, pije nevzdělán," byl velmi oblíbený ve všech cenových skupinách. Poslední jeho zodpovědnou prací byl televizní pořad "Stalo se...", ve kterém si společně s autorem projektu Jiřím Podlipným dělal tak dlouho srandu z politiků, až jim to zatrhli. Poslední dva roky již jen píše knihy a má rád jednu holku, protože je věrný.


Čtěte elektronické knihy i dětem. Pro děti jsou pohádky.

Další novinkou na www.eknihulka.cz je kniha: 

Pohádky na dobrou noc

Kniha obsahuje 26 krátkých pohádek z různých částí světa které převyprávěla Marie Tetourová. Můžete se začíst do známých či méně známých pohádek. Např několik názvů: Janek a kouzelná fazole - Co je nejkrásnější? - Švestky za smetí - Bída a Štěstí - O srdci na klíček.
Původní tištěnou knihu ilustrovala Dagmar Ježková.


 

eKNIHULKA - Svět elektronických knih info@eknihulka.cz www.eknihulka.cz
E-shop na kterém naleznete literaturu pro každého.

Images pro newsletter