Facebook Blog  
Youtube
Email: 
Heslo:

Registrace  |  Nákupní košík  |  Kontakt

detektivka

Próza

TAJEMSTVÍ PAPEŽOVY KNIHOVNY, GIORDANO BRUNO

Mik Peterman
TAJEMSTVÍ PAPEŽOVY KNIHOVNY, GIORDANO BRUNO
Vydáno  BETTER-M, 2014
ISBN: 978-80-905591-4-1
Počet stran: 592
Jazyk: cz
Stáhnout ukázku

Naše cena: 188 Kč

Dostupné formáty:

bez Adobe DRM 

Zajímavá historie druhé poloviny 16. století podbarvená napětím a úvahami o smyslu života – to je hlavní náplň závěrečného dílu trilogie Tajemství papežovy knihovny.
Mladý Giordano Bruno, ústřední postava románu, zbytečně moc čte a přemýšlí. Přestává být poslušným dominikánským mnichem a za své názory je obžalován ze 130 porušení církevních pořádků. Aby se vyhnul trestu, tajně opouští římský klášter. Začíná se jeho životní pouť četnými evropskými univerzitami, je pozván dokonce i k audienci u francouzského krále Jindřicha III., anglické královny Alžběty I. a císaře Rudolfa II. Na své cestě získává množství poznatků z učených knih ale i z tajných pramenů. Snaha po vědění však přivolává zradu.
Giordano Bruno končí svou badatelskou pouť v inkvizičním vězení benátské republiky. Papežský stolec nepřipustí, aby tento mimořádný učenec zůstal dlouho i se svým tajemstvím mimo jeho vliv. Dramaticky si na Benátčanech vynutí vydání Giordana Bruna do Vatikánu, aby dalších dlouhých sedm let mohl spolu s několika kardinály papežské kurie připravovat Reformu nebes...

Další sortiment

Naši zákazníci také kupují:


Hrej tajně
Cena: 140 Kč
Mořský vlk
Cena: 129 Kč

Romeo, Julie a tma
Romeo, Julie a tma


Golet v údolí
Golet v údolí


Doomdorfova záhada
Doomdorfova záhada


Jak jsem potkal ryby
Jak jsem potkal ryby


Ultreia
Ultreia


Flaesh
Flaesh